Vinotéka

Špičkové perly španělských vinařství

Naši nabídku nyní najdete na novém eshopu:

Lidé vyrábějí a pijí vína již více než 5 000 let. Chemický průmysl ale existuje jen posledních asi 200 let. Co z toho plyne? Inu, že to jde i bez chemie, jen je to trochu náročnější a déle to trvá, ale ten výsledek stojí za to! A to jsou vína v naší nabídce, vína vyrobená v biokvalitě, biodynamická vína, vína nesířená, vína s certifikací Demeter

Jak vybíráme vína pro naši vinotéku?

přečtěte si podrobnosti

Vína (a ostatně ani naše ostatní produkty) nekoupíte ve velkých nákupních řetězcích. Vybíráme pro Vás krásné perly z produkce malých a středně velkých vinařství, pro které je láska k půdě, vztah k domovu, úcta k rodině a k po generace předávaným dovednostem smyslem života. Představujeme jedinečné terroir konkrétní oblasti a původní odrůdy. Díky naším vínům tak můžete procestovat nejen Španělsko.

V koncentrovaných hřejivých vínech z Levante vinařství Antonio Arraez ucítíte prosluněné dny, při kterých dozrávaly hrozny.

Mírnější klimatické podmínky dávají neopakovatelný svěží a ovocitý charakter zejména bílým vínům z regionu La Mancha vinařství Parra Jimenéz a Dominio de Punctum.

Bodegaz Arraez

Parra Family Biodynamic farming

Finca Inana 1200 Parra Jimenéz

Elegantní a komplexní vína nabízí oblast Katalánska vinařství Albet i Noya.

Pro objektivní hodnocení uvádíme hodnoty z aplikace a Vivino a u vyšší řady také hodnocení dle Roberta M. Parkera (The Wine Advocate).

A mnohá další.