Vína v bio kvalitě

Rána bez bolesti

Asi to všichni známe. Ve 20ti letech jsme mohli vypít takřka cokoliv prakticky bez následků, ale s postupujícím věkem se doba regenerace po nemírné konzumaci alkoholu postupně prodlužuje. Nejprve v řádu hodin, později i dní. 

Možná jste zkoušeli všechny možné "protikocovinovité" přípravky - my ano - ale nakonec nám z toho vyšel pouze růžový kamarád (brufen). Potíž je v tom, že těmito "léky" už řešíme jen následky, příčina je jinde a klíčem je kvalitní pití.

Věděli jste, že podle dostupných pramenů se víno na Zemi vyrábí a konzumuje déle než 5.000 let? A víte, jak dlouho existuje chemický průmysl? Ani ne 200 let. Jenže chemici umí vyrobit spoustu "udělátek", která nám usnadňují a zrychlují naše konání nejen v oblasti zemědělské výroby. Ale v tom je právě ten problém: některé věci zkrátka nelze "ošulit" ani uspěchat a to je dobře.

Kvalita nabízených gastronomických specialit, osobní znalost výrobců, kteří dodržují původní staletími prověřené postupy striktně bez chemických "urychlovačů", čistota a pečlivá příprava jsou základem celého konceptu Café Jamón. 

Nabídka ve  Vinotéce je výsledkem pečlivého výběru vín vyráběných v biokvalitě, s certifikací Demeter i vín  nesířených. Vybíráme pro Vás vína z malých a středních především španělských  vinařství, jejichž filozofií je po generace to, čemu se dnes říká ekologické zemědělství, ale co je především po staletí prověřená harmonie mezi člověkem a přírodou, úcta k půdě a láska k místu, kde mám domov a vědomí kontinuity vztahu k přírodě, poctivé práci a řemeslné dovednosti předávané po mnoho generací. Asi tak nějak bychom mohli definovat i jinak obtížně přeložitelný výraz "terroir".

Výsledkem jsou krásná, dobrá vína, ve kterých prostě nejsou žádné chemické látky jednoduše proto, že naši vinaři je nikdy a nikde během celého procesu výroby nepoužívají.

A proto Vás ani po nemírné konzumaci našich vín ráno nebolí hlava!

PS: všechna vína v naší nabídce pečlivě "testuje" majitel s manželkou a to i formou konzumace nemírného množství. Výsledek tedy osobně garantujeme👍.