Sommelier expert

Dárek pro skutečné znalce vín. Opravdu velká poctivá dřevěná okovaná bedna (400mmx400mmx280mm) a 5 lahví špičkových španělských vín vybraných vinařství s cerifikací Demeter, vína barrique, zrání v amforách ze 17. století nebo skutečná perla z nejvyšší ligy sommeliérů - Schatz Acinipo z limitované edice. Podrobný popis vín níže v na stránce

SKLADEM

3 499,00 Kč

Červené vino Mala Vida, vinařství Bodegaz Arraez, odrůda 25%, Monastrell, 25%Tempranillo, 25% Syrah, Cabernet Sauvignon, Červené víno zrající 8 měsíců ve třech druzích sudů má jiskrnou zelenkavou barvu, střední viskozitu s intenzivní vůní zeleného jablka, jasmínu a citrusových plodů. Zelené jablko se výrazně projevuje i v chuti a středně plný charakter vína je doprovázen výrazně svěží a šťavnatou kyselinkou. V Tapas baru v Dolních Břežanech suverénně nejprodávanější víno.

Bílé víno Curios, vinařství Albet i Noya, odrůda Xarel-Lo classic. Bílé víno má zelenožluté zabarvení, vyšší viskozitu a středně intenzivní čistou a svěží vůni pomerančových květů, jasmínu a citrusových plodů. V chuti vyniká plnějším charakterem, jablečně minerální linkou, výraznější kyselinkou a lehce nasládlou dochutí pomela.

Červené víno Vermell, vinařství Celler del Roure, odrůda Garnacha. Víno zrající 6 měsíců v původních amforách ze 17. století má granátově červené tmavší zabarvení a vysokou viskozitu. Vůně je čerstvá, svěží, trošku připomíná francouzská vína z betonu, jemná kořenitost, bílý pepř, lékořice, výrazná ovocnost, červené ovoce a lesní plody. Chuť je středně plná, ovocně-kořenitá, znatelné ale uhlazené taniny, delší v dochuti a skvěle pitelné. Velmi dobře udělané víno z amfor za velice příznivou cenu.

Hodnocení: 90 bodů Robert Parker (Wine Advocate 2016)

Červené víno Schatz Acinipo, vinařství Frank Schatz, odrůda Frankovka, ročník 2013. Nesířené víno má tmavší rubínově červené zabarvení a vysokou viskozitu. Vůně je výrazná po zralejších třešních a švestkách s projevy kořenitosti bobkového listu a tymiánu. V chuti má výborné kyseliny s decentní mineralitou, chuť kopíruje vůni, dobře vyvážené s výraznějšími svíravýmí taniny, dlouhé v dochuti. Krásné a velmi originální víno z malé produkce pro opravdové fajnšmekry.

Bílé víno Animal Blanco 0,75l, "vlajková loď" vinařství Parra Jimenéz, odrůda Verdejo, Sauvignon, Viognier, certifikace Demeter. Víno má citronově žluté zabarvení a vyšší viskozitu. Vůně je čerstvá, svěží, květinová, lehce bylinky, žluté ovoce. V chuti vyniká skvělou svěžestí, vyšší kyselinou, ovocné, čisté se středně plným tělem, delší v dochuti, charakterní, vyvážené, energické, zábavné. Složitější víno k objevování pro opravdové fajnšmekry.