Sein 0,75l

Vyprodáno

Vinařství: Vinessense

Odrůda: Monastrell, Syrah

Červené víno vyrobené z odrůd Monastrell a Syrah, barrique 12 měsíců pro náročné. 92 bodů Rober Parker (Wine advocate 2011)

Cena je platná při objednání alespoň 6ti lahví (karton) ze sekce Vinotéka. Vína si můžete v kartonu libovolně nakombinovat.

399,00 Kč

Červené suché víno vyrobené z odrůd MONASTRELL 60% a SYRAH 40%. Stáří vinic u odrůdy Monastrell je 50 let a u odrůdy Syrah 35 let. Z každého keře se sklidí pouze 1-1,5 kg hroznů, což odpovídá výnosnosti 2500 kg/Ha. Hrozny se sbírají a třídí výhradně ručně. Fermentace jednotlivých odrůd probíhá v nerezových vinifikátorech, při teplotě 24-27°C, po dobu 17 dní. Následuje zrání ve francouzských dubových sudech. Odrůda Monastrell zraje ve velkých sudech o objemu 500 litrů a Syrah v meších sudech o objemu 225 litrů. Doba zrání je 12 měsíců. Potom se vína smíchají a nechají ještě několik měsícu stabilizovat v nerezových tancích. Víno se stáčí do lahví bez filtrace.

POPIS : víno má temně fialovou barvu s fialovými odlesky a vysokou viskozitu. Velmi intezivní sladká, bohatě koncentrovaná vůně lesních plodů a zralých třešní, je doprovázena tony, drahého dřeva, koženého pásku, kouře a kořenitostí rozmarýmu s lékořicí. Chut je plná, hutná, ovocná s dobrou kyselinou, výraznější tříslovinou a kořenitou kavově-čokoládovou dlouhou dochutí. Alkohol je skvěle zakompovaný do charakteru vína a nemá žádný rušivý projev, víno je tak skvěle pitelné.

SNOUBENÍ S POKRMEM : hovězí steaky, tučnější grilované a pečené maso, zvěřina.

TEPLOTA PODÁVÁNÍ : 16-18°C

OCENĚNÍ : 92 bodů Robert Parker (Wine Advocate 2011)

Ceny lahví vína jsou platné při nákupu minimálně 6 lahví (lze kombinovat více druhů). Pokud si přejete zásilku dodat, zvolte prosím možnost dopravce Messenger, expedujeme po kartonech (karton = 6 lahví), láhve vín Vám dle Vašeho přání libovolně nakombinujeme.Potřebujete poradit? Zavolejte nám: + 420 601 131 003 nebo napište na lucie.holema@cafebarcelona.cz