Schatz Pinot Noir

Červené suché nesířené biovíno z limitované série vyrobené z odrůdy Pinot Noir

Vinařství: Frank Schatz

Zrání na kalech: 12 měsíců

SKLADEM

1 099,00 Kč

Schatz Pinot Noir je to nejlepší, co v naší nabídce máme. Odborníci nám radili, abychom víno prodávali dráž. Naší strategií ale je nabídnout špičková vína za rozumné peníze. Laikovi se bude znát cena vysoká, ale kdo ochutná, pochopí. Je to skutečně veliká paráda!

Červené suché nesířené víno vyrobené z odrůdy PINOT NOIR. Královská odrůda se kterou se ve Španělsku setkáte dost sporadicky a právě proto se pro ní Frank Schatz rozhod, aby světu ukázal, že výborný Pinot nemusí pocházet jen ze střední Evropy. Rodina Schatz má bohatou historii datovanou od 16 století a pochází z Jižního Tyrolska v severní Itálie (částt mluvící německy). Frank své vinařské zkušenosti nabíral v Korbu-Baden Wurtemmberg. Už jako mladý dvacetiletý vinař věděl, že chce zkusit vinaření úplně mimo Německo a proto usilovně hledal nějakou pro něj výjimečnou vinařskou oblast. A tu našel ve Španělsku v Málaze. Oblast Serranía de La Ronda se svým jak středomořským tak hodně atlanitckým vlivem byla z Frankova pohledu naprosto ideální. Koupil tedy usedlost zvanou Finca Sangujiuela a roku 1982 započal s výsadbou vinic. A volba padla především na odrůdy Frankovka, Ponit Noir, Petit Verdot a Chardonnay. V současné době obhospodařují 3 Ha vinic s produkcí 15000 lahví a jejich cílem je vyrábět vína nevšední s velkým potenciálem k archivaci.

Ročník 2013. Nesířené víno má světlejší třešňově červené zabarvení a vysokou viskozitu. Vůně je výrazná a bohatá po zralejším i čerstvém červeném ovoci, kakaových bobech, hřebíčku a pepři s lehce likérovým projevem. V chuti se projevuje výrazná kyselina, suchost, ovocnost s výborně zakomponovaným dřevem a taniny, dlouhé v dochuti, skvěle vyvážené a seriózní víno. Velmi originální víno z malé produkce pro opravdové fajnšmekry.

Vinařství: Frank Schatz

Ročník: 2013

Zbytkový cukr: 1,3 g/l

Obsah kyselin: 5,9 g/l

Obsah alkoholu: 13,5 %

Zrání na kalech: 12 měsíců

Oblast: Sierra de Malaga - Serranía de la Ronda

Hodnocení: Vivino 4,0