Les Alcusses 0,75l

Červené víno vyšší viskozity vyrobené z odrůd Monastrell 30%, Garnacha tintorera 20%, Petit Verdot 15%, Syrah 15%, Cabernet Sauvignon 15%, Merlot 5%

Vinařství: Celler del Roure

Zrání v sudu (barrique): 8 měsíců

SKLADEM

359,00 Kč

Víno z vyšší řady naší nabídky zaujme na první pohled etiketou. Runy jsou z původní břidlicové tabulky ze 13. století a měla by to být původní tehdejší faktura za dodávku. Komu ale příběh nevypráví:).

Les Alcusses je objevem poslední degustace a i zde Vás musím varovat - způsobuje závislost. Tohle víno patří do skupiny vín, která po otevření nelze nedopít a nechat na další den. Prosím počítejte s tím:)

Červené suché víno vyrobené z odrůd MONASTRELL 30%, GARNACHA TINTORERA 20%, PETIT VERDOT 15%, SYRAH 15%, CABERNET SAUVIGNON, 15%, MERLOT 5%. Vinice leží v nadmořské výšce 700 metrů nad hladinou moře a průmerný věk vinic je 35 let. Půda je velmi rozmanitá jíl, písek, štěrk, naplaveniny. Hrozny se sbírají a třídí výhradně ručně. Po jejich odstonkování následuje mletí a studená macerace 25 dní s následnou fermentací v nerezových tancích. Každá z odrůd fermentuke samostaně, aby vinař zjistil potenciál každé z nich a přizpůsobil tomu konečnou kupáž. Po smíchání odrůd dochází k plnění do sudů o objemu 500 litrů s druhým a třetím použitím, kde víno zraje 8 měsíců.

víno má granátově červené zabarvení a vysokou viskozitu. Ve vůni vyniká čerstvé peckované ovoce a černý rybíz s jemným dotekem bylinek a koření. V chuti je živé, šťavnaté, ovocné s pěknou kyselinou a dobře zakomponovanou tříslovinou.Krásně pitelné a delší v dochuti.

Vhodné ke: grilovaná masa a klobásy

Vinařství: Celler del Roure

Obsah kyselin: 5,7 g/l

Obsah alkoholu: 14,5 %

Zrání v sudu: 8 měsíců

Oblast: Sierra de Malaga - Serranía de la Ronda

Ocenění: Robert Parker Wine Advocate 2018: 92 bodů

Vivino: 3,6