DePaula 0,75l

Červené suché víno složitější chuti pro znalce vyrobené z odrůdy Monastrell

Vinařství: Ponce

Zrání v sudu (barrique): 8 měsíců

SKLADEM

289,00 Kč

Tohle víno jsme pro naši vinotéku objevili během letní degustace a je důkazem, že vztah k takto kvalitním vínům je ryze individuální záležitost. Musím se přiznat, že nás toto víno nijak zvlášť neokouzlilo, ale podle apky Vivino má 3,7 bodů a Robert Parker (Wine Advocate) mu udělil pěkných 91 bodů. Inu, posuďte sami.

Depaula je červené suché víno vyrobené z odrůdy Monastrell. Vinice leží v nadmořské výšce 900m a jsou staré více než 50 let. Půda je převážně jílovito - vápenatá a kamenitá, podnebí je zde velmi suché a teplé. Pět hektarů těchto vinic spadá jakostně do tzv. VT Castilla y Leon. V malém městečku s názvem Tobara (Albacete) vzniká rukou Juana Antonia Ponceho tento originální Monastrell. Juan Antonio přesto, že má vlastní vinařství ve Villanueva de Jara (La Mancha) řídí výrobu tohoto vína a pomáhá tak zdejším vinařům svými obrovskými zkušenostmi. Jeho cílem bylo vyrobit víno svěží ve vůni i chuti, víceméně atypický Monastrell s realtivně nízkým obsahem alkoholu 13,5%.

Sběr se provádí výhradně ručně do 15kg skříněk. 80% hroznů se odstonkuje a 20% se nechává celých. Vše se naplní do dřevěných kádí o objemu 4500 litrů a dochází k samovolné fermentaci, která trvá 4 týdny. Po ukončení fermentace se odstraní slupky a víno nechává dále zrát po dobu 8 měsíců. Následně se stáčí do lahví bez čiření a filtrace.

Popis: víno má tmavší fialovou barvu a vysokou viskozitu. Vůně je čerstvá i svěží, zralejší borůvky, ostružiny, černý rybíz se prolínají s jemnou kořenitostí lékořice, bílého pepře s lehce frorální linkou. V chuti suché, středně plné, ovocně-kořenité s velmi dobrou kyselinou, lehce svíravými taniny a delší dochutí.

Snoubení s pokrmem: grilované maso, uzené maso

Vinařství: Bodegaz Ponce

Ročník: 2016

Obsah kyselin: 5,8 g/l

Obsah alkoholu: 13,5%

Zbytkový cukr: 1 g/l

Zrání v sudu : 8 měsíců

Oblast: Tierra Castilla y Leon

Ocenění: 91 bodů Robert Parker (Wine Advocate), Vivino 3,5