DePaula 0,75l

Vyprodáno

Vinařství: Ponce

Červené suché víno složitější chuti pro znalce vyrobené z odrůdy Monastrell.

Cena je platná při objednání alespoň 6ti lahví ze sekce Vinotéka. Vína si můžete libovolně nakombinovat.

SKLADEM

289,00 Kč

Tohle víno jsme pro naši vinotéku objevili během letní degustace a je důkazem, že vztah k takto kvalitním vínům je ryze individuální záležitost. Musím se přiznat, že mě osobně toto víno nijak zvlášť neokouzlilo, ale podle apky Vivino má 3,7 bodů a Robert Parker (Wine Advocate) mu udělil pěkných 91 bodů. Inu, posuďte sami.

Depaula je červené suché víno vyrobené z odrůdy Monastrell. Vinice leží v nadmořské výšce 900m a jsou staré více než 50 let. Půda je převážně jílovito - vápenatá a kamenitá, podnebí je zde velmi suché a teplé. Pět hektarů těchto vinic spadá jakostně do tzv. VT Castilla y Leon. V malém městečku s názvem Tobara (Albacete) vzniká rukou Juana Antonia Ponceho tento originální Monastrell. Juan Antonio přesto, že má vlastní vinařství ve Villanueva de Jara (La Mancha) řídí výrobu tohoto vína a pomáhá tak zdejším vinařům svými obrovskými zkušenostmi. Jeho cílem bylo vyrobit víno svěží ve vůni i chuti, víceméně atypický Monastrell s realtivně nízkým obsahem alkoholu 13,5%.

Sběr se provádí výhradně ručně do 15kg skříněk. 80% hroznů se odstonkuje a 20% se nechává celých. Vše se naplní do dřevěných kádí o objemu 4500 litrů a dochází k samovolné fermentaci, která trvá 4 týdny. Po ukončení fermentace se odstraní slupky a víno nechává dále zrát po dobu 8 měsíců. Následně se stáčí do lahví bez čiření a filtrace.

POPIS : víno má tmavší fialovou barvu a vysokou viskozitu. Vůně je čerstvá i svěží, zralejší borůvky, ostružiny, černý rybíz se prolínají s jemnou kořenitostí lékořice, bílého pepře s lehce frorální linkou. V chuti suché, středně plné, ovocně-kořenité s velmi dobrou kyselinou, lehce svíravými taniny a delší dochutí.

Snoubení s pokrmem: grilované maso, uzené maso

Vinařství: Bodegaz Ponce

Ročník: 2016

Obsah kyselin: 5,8 g/l

Obsah alkoholu: 13,5%

Zbytkový cukr: 1 g/l

Zrání v sudu : 8 měsíců

Oblast: Tierra Castilla y Leon

Ocenění: 91 bodů Robert Parker (Wine Advocate)

Ceny lahví vína jsou platné při nákupu minimálně 6 lahví (lze kombinovat více druhů)Pokud si přejete zásilku dodat, zvolte prosím možnost dopravce Messenger, expedujeme po kartonech (karton = 6 lahví), láhve vín Vám dle Vašeho přání libovolně nakombinujeme.Potřebujete poradit? Zavolejte nám: + 420 601 131 003 nebo napište na lucie.holema@cafebarcelona.cz