Curios 0,75l

Vyprodáno

Vinařství: Albet i Noya

Odrůda: Xarel-Lo

Bílé víno vyšší viskozity vyrobené z odrůdy Xarel-Lo

Cena je platná při objednání alespoň 6ti lahví ze sekce Vinotéka. Vína si můžete libovolně nakombinovat.

SKLADEM

269,00 Kč

Bílé suché víno vyrobené z odrůdy XAREL-LO. Stáří vinic je 35 let. Hrozny se sbírají a třídí ručně. Provádí se tak selekce těch nejlepších hroznů, které jsou určeny ke zpracování. Hrozny se po sklizni lehce pomelou a nechají ležet, po dobu 5 dní, při teplotě okolo 5°C, kdy zůstává štáva v kontaktu se slupkami. Následně se vylisují v pneumatických lisech a vzniklý mošt fermentuje v betonových tancích, přibližně 20 dnů, při teplotě 16°C.

POPIS : víno má zelenožluté zabarvení, vyšší viskozitu a středně intenzivní čistou a svěží vůni pomerančových květů, jasmínu a citrusových plodů. V chuti vyniká plnějším charakterem, jablečně minerální linkou, výraznější kyselinkou a lehce nasládlou dochutí pomela.

SNOUBENÍ S POKRMEM : mořské plody, tučnější ryby, méně výrazné tvrdé sýry, pizza.

TEPLOTA PODÁVÁNÍ : 10-12°C

OCENĚNÍ : nejlepší katalanské víno z odrůdy Xarel-lo v poměru cena kvalita

Ceny lahví vína jsou platné při nákupu minimálně 6 lahví (lze kombinovat více druhů)Pokud si přejete zásilku dodat, zvolte prosím možnost dopravce Messenger, expedujeme po kartonech (karton = 6 lahví), láhve vín Vám dle Vašeho přání libovolně nakombinujeme.Potřebujete poradit? Zavolejte nám: + 420 601 131 003 nebo napište na lucie.holema@cafebarcelona.cz