11 km, 90m stoupání

Dolní Břežany (náměstí Na Sádkách) - letiště Točná a zpět

Velmi lehká trasa vhodná pro horská i treková kola i pro malé cyklisty s návštěvou velkého dětského hřiště na letišti Točná

0,00 Kč

On line mapa

Popis trasy:

Z náměstí Na Sádkách v Dolních Břežanech se vydejte směrem na sever po cyklostezce 19A, po ulici Dělnická. Po cca 500m zahnete doleva a na konci ulice Ke kapličce na hranici Přírodního parku Modřanská rokle - Cholupice začíná nově zbudovaná cyklostezka. U nového turistického přístřešku zahnete doprava a mírným kopcem sjedete po polní pěšině k širokému nadjezdu nad pražským okruhem (odtud cyklotrasa A204) a následně do obce Cholupice. Cyklotrasa je dobře značená a za kruhovým objezdem zahnete doleva kolem fotbalového hřiště a po polní cestě dojedete ke krásnému nově zbudovanému dětskému hřišti hned vedle letiště, kde je mimojiné k vidění oblíbená "Andula" Antonov An-2.

Cestou zpět můžeme od letiště pokračovat rovně (nikoliv zahnout vlevo na Cholupice, odkud jsme prve přijeli), abychom nejeli zpět stejnou cestou. Před pražským okruhem zahneme vlevo a brzy se napojíme na známou A204 a 19A zpět na náměstí v Dolních Břežanech. Doporučujeme občerstvení v Café Jamón přímo náměstí, vedle kterého můžete rovnou i zaparkovat.